Agjencia Zhurnal.mk.

OBRM-PDUKM: Zaev ta mbajë fjalën për dorëheqje

Shkup, 2 nëntor – Nëpërmjet një njoftimi të OBRM-PDUKM-së thuhet se Zaev këto zgjedhje lokale ka humbur bindshëm.

 

“LSDM dhe humbësi Zaev nuk fitoi në asnjë komunë të madhe, ndërsa në të njëjtën kohë deklaroheshin se ishin më të mirët”, thonë nga OBRM-PDUKM.

Ata shtojnë se LSDm ka humbur në Shkup, Ohër, Manastir, Prilep, Shtip, Veles, Gjevgjeli dhe në komuna tjera më të vogla.

“Populli u dërgoi mesazh se është i pakënaqur dhe mposhti politikën e ndarjeve dhe konflikteve. Zavizmi si sistem duhet të bie. Në këto zgjedhje kishte parregullsi brutale, presione dhe kërcënime nga pushteti si dhe keqpërdorim të resurseve shtetërore. Duhet të ketë përgjegjësi për këto keqpërdorime. Humbësi Zaev edhe në humbje është i pandershëm dhe duhet ta mbajë fjalën dhe premtimin e dhënë dhe të mos krijojë atmosferë për vazhdim të mandatit. Kjo Qeveri nuk ka kredibiliteti për udhëheqjen e shtetit”, thuhet në njoftimin e partisë.

Related posts

Panel diskutim për luftën kundër trafikimit me njerëz në Maqedoninë e Veriut

Redaksia

Gashi: Alternativa mbetet e përkushtuar në rrugën evropiane të vendit

D V

Takim ministror në Shkup: Rajoni duhet të mbetet i qetë, stabil dhe i sigurt, vendet të zhvillojnë marrëdhënie të mira fqinje

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More