Agjencia Zhurnal.mk.

Nxiti urrejtje me aksidentin me autobus, arrestohet shtetasi bullgar

Shkup, 25 nëntor – Nëpunësit e Drejtorisë gjenerale për luftë kundër krimit të organizuar pas marrjes së sinjalit, kanë arrestuar mashkull nga Sofja në lidhje me aksidentin tragjik të autobusit në Bullgari, në të cilën kanë humbur jetën 45 persona, ndërkaq janë lënduar 7 të tjerë, ka njoftuar Ministria e Punëve të Brendshme në Bullgari.

 

Mashkulli, në Facebook ka publikuar komente që lidhen me incidentin, jashtë normave morale dhe etike, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Materialet janë denoncuar në Prokurorinë e qarkut në Sofje për veprën penale në bazë të nenit 462 të Kodit Penal – shpërndarje të urrejtjes në baza nacionaliste nëpërmjet sistemit elektronik.

Related posts

Feta Halimi kthehet në Orizaren e tij pas tre viteve, Presioni i opozitës dhe ndërkombëtarëve jep rezultat

Redaksia

Maqedonia e Veriut prej sot plotësisht e integruar ushtarakisht në NATO

Z H

Zaev: Shanset për heqje të bllokadës bullgare do të rriten pas zgjedhjeve në të dy vendet

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More