Agjencia Zhurnal.mk.

Nxënësi rrah drejtoreshën e shkollës, e godet me grushte në gjoks dhe kokë

Një drejtoreshë e një shkolle në fshatin Kçiq në komunën e Mitrovicës sot është sulmuar fizikisht nga një nxënës.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë, bëjnë të ditur se i dyshuari, i cili është 15-vjeçar, e kishte penguar drejtoreshën e shkollës teksa ajo po merrej me disa aktivitete me disa nxënës në oborrin e shkollës.

Sipas burimeve, drejtoresha po ngjyroste disa vazo me disa nxënës, kur kishte shkuar i dyshuari dhe i kishte derdhur ngjyrën me të cilën ajo po punonte.

Sinjali mëson se drejtoresha kishte shkuar në oborrin e shtëpisë së të dyshuarit që të bisedojë me prindin e tij, por që aty ishte goditur me grushte në gjoks dhe në kokë nga 15-vjeçari.

Lidhur me rastin është kontaktuar edhe prokurori kujdestar, i cili ka urdhëruar që të inicohet rasti ‘Sulm’ dhe rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

Related posts

Mjeku infektolog flet për gjendjen e qytetarëve të helmuar në Deçan

D V

Abdixhiku cakton Lutfi Hazirin përgjegjës për dialogun me Serbinë

D V

Haradinaj i thotë ‘Jo, faleminderit’, koalicionit me VV

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More