Agjencia Zhurnal.mk.

Nurellari: Përballë Serbisë ne jemi bashkë

Në pjesën e dytë të Programit 200, në lidhje direkte me skype i ftuar ishte Adri Nurellari, anëtar i kryesisë së PDK-së.

 

Nurellari vlerësoi se nuk ka tensione të brendshme në Kosovë, pavarësisht mos pajtimeve që mundë t’i kenë me kryeminstrin Kurti.

“Nuk besojë që kemi tensione të brendshme në Kosovë. Edhe pse nuk jemi dakord me shumë gjëra të z.Kurti, me sjellejet e tija amatore, përballë Serbisë ne jemi bashkë”, kështu u shpreh anëtari i kryesisë së PDK-së, Adri Nurellari.

Sipas tij, PDK-ja ka përvojë të madhe në qeversje, sidomos me negociatat si dhe në raportet me ndërkombëtarët.

Related posts

Afro 160 mijë persona të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

D V

Shefi i kabinetit të Konjufcës: Kampionë i shpenzimeve u shpall dikush me 800 euro, deputetë tjerë që shpenzuan 25 mijë euro nuk iu paraqiten publikut

D V

Dhunohet seksualisht e mitura në Ferizaj

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More