Agjencia Zhurnal.mk.

Numri i viktimave nga përmbytjet në Kentucky shkon në 25

Guvernatori i Kentucky-t tha se mund të duhen javë për të gjetur të gjitha viktimat e përmbytjeve të shpejta që kanë mbytur të paktën 25 njerëz kur shirat e rrëmbyeshëm përmbytën qytetet në të gjithë Appalachian.

Sipas AP News, përcjell Telegrafi, guvernatori Andy Beshear deklaroi të shtunën se numri ka gjasa të rritet ndjeshëm si rezultat i përmbytjeve rekorde gjatë disa ditëve të fundit.

“Kjo është një fatkeqësi natyrore e vazhdueshme”, tha Beshear për Fox News.

“Ne jemi ende në modalitetin e kërkim-shpëtimit. Fatmirësisht, shiu ka pushuar. Por do të bjerë shi më shumë duke filluar nga e diela pasdite”.

Ekipet e shpëtimit vazhdojnë përpjekjen për të hyrë në zonat e goditura fort, disa prej tyre ndër vendet më të varfra në Amerikë. Ekuipazhet kanë bërë më shumë se 1,200 shpëtime nga helikopterët dhe anijet, tha guvernatori.

Related posts

Daniel Ortega fiton zgjedhjet në Nikaragua

N E

Dyshime për korrupsion në Austri, policia bastis selinë e partisë së kancelarit Sebastian Kurz

D V

Parlamenti Evropian: Krimi i organizuar një pengesë e madhe për zhvillimin e Ballkanit Perëndimor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More