Agjencia Zhurnal.mk.

Nuk kishte si të ndodhë ndryshe: Ronaldo përballë Messit në Champions Ligë

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe në Ligën e Kampionëve, ndodhi ajo që të gjithë e prisnin dhe e dëshironin. Do të kemi përballje mes dy gjigandëve futbollistë, fitues të gjithsej 12 topave të artë, ajo mes Messit dhe Ronaldos, shkruan Zhurnal.

 

Shorti i sotëm për përballjet e 16 ekipeve më të mira që kaluan grupet në Ligën e Kampionëve, vendosi që Paris Saint Germain të presë Manchester United në ndeshjen e parë të 1/8 të finales.

Ky short nxori ndeshje koxha të bukura dhe atë:

Atletico Madrid – Bayern Munchen
Benfica – Real Madrid
Inter – Ajax
Sporting – Juventus
PSG – Manchester UTD
Villareal – Manchester City
Leipzig – Liverpool
Chelsea – Lille

Related posts

Paraqitje fantastike nga Aro Muric, Adana fiton pikën e parë në Superligë

D V

Feyenoord të kënaqur me mikpritjen në Prishtinë, fascinohen nga stadiumi “Fadil Vokrri”

D V

Willian: Kërkova të largohesha nga Arsenali pas vetëm tre muajsh

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More