Agjencia Zhurnal.mk.

Nuk ka reduktime, por vetëm punime të planifikuara, sipas KEDS-it

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) sot ka njoftuar se nuk ka reduktime të energjisë elektrike, por vetëm punime të planifikuar në disa zona.

 

KEDS në njoftimin për media theksojnë se punime e planifikuara në disa zona bëhen për përmirësim të rrjetit elektrik por që përfshijnë numër të kufizuar të konsumatorëve.

“KEDS demanton lajmin e publikuar në disa nga portalet se gjoja ka reduktime. Kjo nuk është e vërtetë. Nuk ka reduktime askund. Ka punime të planifikuara në disa zona që bëhen për përmirësim të rrjetit elektrik por që përfshijnë numër të kufizuar të konsumatorëve…”, thuhet në njoftimin e KEDS-it.

Related posts

Osmani dhe Meta në shënimin e 110-vjetorit të Kuvendit të Junikut

D V

Gucati e Haradinaj të premten flasin para trupit gjykues në Hagë

D V

Kosova e para në rajon, e dyta në Evropë me raste ditore me COVID-19 në një milion banorë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More