Agjencia Zhurnal.mk.

Nuk ka pushim në Çair, Ganiu vazhdon me asfaltimin e rrugëve

Shkup, 19 tetor – Kryetari i komunës së Çairit Visar Ganiu, menjëherë pas raundit të parë të zgjedhjeve, ka vazhduar punën në teren duke mbikqyrur punimet e asfaltimit në rrugët Krste Arsenov dhe Strumiçka.

Të dy rrugët kryqëzohen me rrugën kryesore “Kemal Sejfulla” ndërsa janë të frekuentuara mjaft nga qytetarët e Çairit.

Rruga Krste Arsenov po asfaltohet në një gjatësi prej 150m2 ndërsa Strumiçka në sipërfaqe prej 100m2.

Ganiu premton se rregullimi i infrastrukturës do të vazhdojë me një dinamikë të punës edhe në vende tjera të territorit të komunës.//Zhurnal.mk

Nuk ka kohë për pushim! Këto pamje që po ju sjellim janë nga rruga “Kërste Asenov”, ku ekipet tona sonte deri në orët e…

Posted by Visar Ganiu on Tuesday, October 19, 2021

Related posts

11 gola të realizuar në ndeshjet e sotme të Ligës së Dytë, këto janë rezultatet

Redaksia

Antikorrupsioni kërkon që kryetari i Strugës, Ramiz Merko të ndiqet penalisht

D V

Rrugët e Drugovës të shkatërruara! Që në 2020-tën kryetari Dehari premtoi se do të shtrohen

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More