Agjencia Zhurnal.mk.

Nuk ka kolona në vendkalimet kufitare

Shkup, 18 korrik – Komunikacioni në rrugët shtetërore po zvillohet pa pengesa, në disa vende nëpër rrugë të lagështa. Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar, kumtoi LAMM në raportin e mëngjesit.

 

Në vendkalimet kufitare, nga ana e Maqedonisë së Veriut nuk ka ndalesa më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

LAMM rekomandon shpejtësi të adaptuar të lëvizjes, respektim të sinjalizimit të vendosur në komunikacion dhe drejtim të kujdesshëm me automjetet, posaçërisht në rrugët nëpër lugina, lugina të lumenjve dhe gryka, ku ka mundësi për shembje të dheut. Kjo posaçërisht ka të bëjë me akset Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër Strugë, Vinicë – Berovë dhe Koçan – Dellçevë.

Related posts

Taravari për tragjedinë: Zoti na mbroftë se janë duke ndodhur shumë!

D V

Reagon Aleanca për Shqiptarët, kërkon lirimin e protestuesve

Redaksia

Shahpaska dhe Temellkovski në inspektim të ndërtimit të kopshtit të ri për fëmijë në Draçevë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More