Agjencia Zhurnal.mk.

Nuk është fotoshop, vetura më e gjerë në botë

Volkswagen në Kinë shet Lamando L, versionin sportive të Jettas së atjeshme, siç është Arteon, versioni atraktiv i Passatit në Evropë.

 

Lamando po promovohet si një veturë familjare me shumë komfor, por përdoruesi i TikTokut @justinbuildcars mendon se kjo nuk ishte mjaftueshëm.

Ai vendosi për modifikim nga XL në 5XL, duke e bërë veturën më të gjerë në botë, e pamjet i ka shpërndarë në TikTok.

Ai zgjeroi veturën nga njëra anë në tjetrën, por ka ruajtur simetrinë e karrocerisë. Çështja e vetme që po pyesin të gjithë është si u përshtat nën kapak motori.

Është interesant që vetura është rritur ekskluzivisht në gjerësi dhe atë dyfish. Nga 1831 mm sa ishte veturë në fillim e gjerë – tani i ka plot tri metra.

Brenda kabinës ka ulëse shtesë si në pjesën e përparme ashtu në atë të pasme, e tani kapaciteti i kabinës është i tillë që mund të akomodojë tetë pasagjerë.

Pronari i veturës pretendon se pa ndonjë problem brenda kabinës mund të futen dhjetë persona.

@justinbuildcars

It’s not a photoshopped car. But it messed up my brain. #fypシ #volkswagen #carsoftiktok #cartok #CapCut

♬ original sound – Justinbuildcars

Related posts

Audi RS3 i modifikuar kundër Tesla Model S Plaid, a ka gjasa?

D V

Aston Martin DB5 që përkiste Sean Connery shitet në ankand, pronari i ri duhet t’i ndajë 1.7 milion euro për të

D V

Tom Hanks shiti mini Fiatin për 76 mijë euro, paratë i dhuroi për bamirësi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More