Agjencia Zhurnal.mk.

Nuhiu: Skuadra ishte shumë kompakte dhe kërkuese, më pëlqeu dhe do të vazhdojmë tutje

Drita shënoi fitore të rëndësishme në shtëpi ndaj Drenicës, me rezultat minimal 1-0, shkruan Gazeta Olle.

Pas ndeshjes, u deklarua kryetrajneri i Dritës, Ardian Nujiu i cili vlerëson Drenicën si kundërshtar të fortë.

‘Goli ishte i rëndësishëm në fund. Më pëlqeu qasja e lojtarëve, ndaj një kundërshtari të fortë. Patëm pak hapësira për të depërtuar, por nuk u dorëzuam, e kemi kërkuar fitoren vazhdimisht.

Duhet t’i menaxhojmë mirë ndeshjet që i kemi para sepse kemi lojë çdo tre ditë. Kemi ndërruar shumë lojtarë realisht dhe futbollistët e rinj është dashur të përshtaten.

Sot, skuadra ishte shumë kompakte dhe kërkuese. Më pëlqeu dhe do të vazhdojmë tutje’, deklaroi Nuhiu.

/Gazeta Olle/

Related posts

Riker: Më me rëndësi është të shfrytëzohet historia që të formohet e ardhmja

D V

Shqipëri – Maqedoni – Bullgari/ Korridori 8 gati deri në vitin 2030

Z.H

Nga futbolli amator i Holandës në Ligën e Kampionëve

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More