Agjencia Zhurnal.mk.

Nuhiu pas humbjes nga Dukagjini: Duhet të shohim përpara, kampionati është i gjatë

Përkundër se ishin në avantazh, Drita u mposht në fund me rezultat 2-1, shkruan Gazeta Olle.

Pas takimit, trajneri Ardian Nuhiu është prononcuar për media.

“Realisht sot pamë një ndeshje të luftuar nga të dy skuadrat. Pjesa e parë ishte më e mirë për ne, u munduam që të fitojmë ndeshjen kur Dukagjini mbeti me një lojtar më pak”.

“Në momentin që e kërkon golin me çdo kusht, mund të bëjmë ndonjë gabim në mbrojtje – dhe një gjë e tillë ndodhi”.

“Nuk do të bëjmë numrime e kalkulime në fillim të kampionatit. Duhet të shohim përpara, kampionati është i gjatë. Ne duhet të ulim kokën dhe të punojmë”.

“Nuk diskutohet që duhet të mobiliziohemi për takimin ndaj Prishtinës, duhet të jemi bashkë si asnjëherë më parë. Duhet të analizojmë kundërshtarin e radhës që të kthehemi te fitorja”, ka thënë trajneri për Art Sport pas takimit.

/Gazeta Olle/ 

Related posts

Kovaçevski: Ashtu siç u integruam shpejt në NATO, shpejt do të integrohemi edhe në BE

Xh M

16 viktima dhe 444 raste të reja me Covid

Z.H

Rriten shpenzimet e jetesës, ja statistikat

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More