Agjencia Zhurnal.mk.

Nuhiu para derbit: Ndeshje e veçantë për ne dhe tifozët tanë, besoj se do të përformojmë në mënyrën me të mirë

Ndeshja e shumë pritur do të luhet në “Fadil Vokrri” me fillim nga ora 15:00, ku pritet spektakël nga të dy skuadrat, shkruan Gazeta Olle.

“Intelektualët” kërkojnë vazhdimin e serisë së mirë, ku edhe gjenden në krye të tabelës, ndërsa për “Skifterat” një fitore do të thoshte, shumë pasi nuk e kanë nisur ashtu siç pritej sezonin e ri.

Trajneri i bardhekaltërve, Ardian Nuhiu ka folur para derbit, duke theksuar se kjo ndeshje ka një veçanti për tifozët e klubit.

“Ndeshje e veçantë për ne e veçanarisht për tifozët tanë. Në këtë takim kemi krijuar një ide për mënyrën se si do t’i qasim dhe besoj se do të përformojmë në mënyrën me të mirë. Në derbi nuk shikohet se çfarë starti ka pasi gjithçka flitet me përformancën mbrenda në fushë”, tha Nuhiu për RTV Dukagjini.

Drita deri me tani ka grumbulluar 11 pikë dhe ndanë vendin e parë në tabelë me Ballkanin. Ndërsa Gjilani nuk ka pasur start të mirë, pasi ndodhet në pozitën e pestë me pesë pikë më pak se rivali lokal.

/Gazeta Olle/

Related posts

Rama: Vëllezër maqedonas dhe shqiptarë, pranojeni propozimin e Francës

Xh M

Si po shndërrohen në fshatra qytetet lindore në vend, nga Kavadari, Rosomani, Lozova, Gradsko…

Xh M

Konfirmohet lajmi Zhurnalit / Afërdita Batallovska nga BDI kalon në Lëvizjen BESA, dhe zgjidhet kryetare dege në Manastir

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More