Agjencia Zhurnal.mk.

Nuhiu: E kemi edhe një ndeshje për ta arritur qëllimin

Drita ka arritur ta sigurojë kalimin në finale të Kupës së Kosovës, pasi në gjysmëfinale ka eliminuar skuadrën e Ramiz Sadikut.

Gjilanasit barazuan 2-2 në kryeqytet, teksa punën më të madhe e kishin kryer në ndeshjen e parë, të cilën e kishin fituar 3-0, shkruan Gazeta Olle.

Pas ndeshjes, është prononcuar kryetrajneri i Dritës, Ardian Nuhiu.

Ai tha se edhe një hap i madh është bërë para, por mbetet edhe finalja për ta kompletuar atë për të cilën kanë luftuar.

“Futbolli është kështu. Në momentin që e neglizhon, mund të ndëshkohesh. Kishim rezultat pozitiv dhe kishim lojtarë me kartonë. Ata nuk i rrezikuam pasi dëshiruam t’i kishim në finale. Gjithçka u stabilizua në momentin që u futën të gjithë dhe patëm kontrollë. Shkoi mirë, ndërsa i uroj lojtarët e mi për këtë finale. Por, ne e kemi edhe një ndeshje për ta arritur qëllimin”, ka thënë pas ndeshjes trajneri Ardian Nuhiu.

Në finalen e madhe të Kupës së Kosovës, Drita do të ketë punë të vështirë ndaj Llapit.

/Gazeta Olle/

Related posts

Sot vetëm 23 raste të reja me Covid, vdes 1 pacient ndërsa shërohen 190

Z.H

Nënshkruhet marrëveshje bashkëpunimi mes qytetit të Shkupit dhe Konya

Z.H

Maqedoni: Hetimi i Policisë Financiare zbulon aferën prej 1.5 milion eurove

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More