Agjencia Zhurnal.mk.

NORAD/ Shërbimi sekret i SHBA: Babagjyshi e filloj udhëtimin e tij për të dorëzuar dhuratat për fëmijët

Uashington, 25 dhjetor – Babagjyshi e filloj udhëtimin e tij për të dorëzuar dhurata e fundvitit për fëmijët ane mbanë botës, konfirmuan përfaqësuesit ushtarak që përcjellin lëvizjet e tij.

 

“Babagjyshi e bënë këtë me shekuj, ai është profesional”, tha kapedani i Armatës kanadeze Aleksandra Hejduk, zëdhënës i Komandës së mbrojtjes ajrore të Amerikës Veriore (NORAD).

Kjo traditë vazhdon tani më 66 vite dhe u bë pjesë e Misionit të NORAD, ndërsa me vendosjen në internet të këtij bashkëpunimi vazhdon edhe në mënyrë të posaçme përmes një ueb-faqes në internet.

Shërbimi sekret amerikan, që është përgjegjës për mbrojtjen e presidentit, e siguron edhe Babagjyshin. Kjo theksohet në kumtesën e agjencisë në Tuiter, me video ku shihen agjentët që përgatiten për mbrojtjen e Babagjyshit.

Related posts

Ulja e CO2, përcaktuese për ndryshimet klimatike

Z H

Dubai po bëhet një kriptozonë

D V

40-vjetori i krijimit të Zonës së Posaçme Ekonomike të Xiamen-it: Faza e re

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More