Agjencia Zhurnal.mk.

Nokia X60 vjen me sistemin HarmonyOS, kamerë 200Mpx dhe bateri 6000 mAh

Pasi Huawey u ndalua të përdorë GMS, gjiganti i teknologjisë vendosi të projektojë sistemin e vet operativ. Rezulton se HarmonyOS tashmë ka bërë një sukses të madh në Kinë. Sipas burimeve tajvaneze, gjiganti teknologjik finlandez Nokia gjithashtu planifikon të lëshojë telefona inteligjentë me sistemin operativ HarmonyOS. Dhe është e mundur që ajo të fuqizojë serinë e ardhshme Nokia X60.

 

Ky lajm është një lajm i madh, sepse Nokia nuk është një kompani kineze. Dhe së dyti, Nokia u bë e njohur për përvojën e saj me Android.

Nokia X60 thuhet se do të ketë një konfigurim të fortë dhe një ekran të rrumbullakosur

HarmonyOS nuk është vetëm pika kryesore e serisë së ardhshme Nokia X60.

Sipas të dhënave të rrjedhura, do të jetë seria kryesore që përbëhet nga modelet Nokia X60 dhe X60 Pro.

Specifikimet e rrjedhura përfshijnë një sensor primar 200MP, një ekran të lakuar dhe një bateri të madhe 6000mAh.

Kamera 200MP do të jetë një hap i madh në industrinë e telefonave inteligjent.

Nokia mund të jetë duke planifikuar të bëjë një hap përpara dhe të paraqesë një sfidë të madhe për konkurrentët e saj. Nuk ka shumë informacion në lidhje me procesorin që fuqizon Nokia X60, por sigurisht që do të jetë një çip 5G.

Sipas burimeve, Nokia aktualisht po teston HarmonyOS dhe nëse gjithçka shkon mirë, mund të shihni telefonin inteligjent me teknologjinë HarmonyOS.

Së bashku me specifikimet kryesore, seria Nokia X60 mund të kthehet në një sukses. /

Related posts

Disa detaje të reja rreth ngjarjes për iPhone 13 që do të mbahet më 14 shtator

D V

Hebei zgjeron zonën e testimit për automjetet e lidhura me inteligjencë

Redaksia

Karakteristikat e iphonit të ardhshëm mund të përfshijnë kamera që matin temperaturën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More