Agjencia Zhurnal.mk.

Noizy reagon për herë të parë pas arrestimit të sotëm: Më ka lënë të kuptoj se mbi policinë janë disa idiotë që e komandojnë atë

Reperi i njohur Noizy ishte ndaluar sot (e enjte) nga autoritetet kosovare.

Krjet kjo kishte të bënte me një gjobë të papaguar për incidentin e përleshjes me reperin Cozman në shtatorin e vitit 2016.

Ai pagoi një gjobë prej dy mijë eurosh, duke shmangur kështu dënimin me burgim i cili ishte plot 100 ditë.

Foto: Noizy/Instagram

Në një postim të bërë në rrjetin social Instagram, Noizy ka dhënë sqarimin e tij duke shprehur respekt për Policinë e Kosovës, por e ka quajtur të prishur sistemin.

“Respekte për Policinë e Kosovës, por sistemi është m*t. Fakti që dikush vendos të nxjerrë një fletë-arrest pa të lajmëruar sikur të paktën një herë në daç me telefonatë në daç me postë, në daç me e-mail të lënë të kuptosh se mbi policinë janë disa idiotë që e komandojnë atë, më e forta është se më thanë ‘e kemi lajmëruar një shokun tonë që e njeh një shokun tënd për këtë rast’, sepse ty nuk mund të gjenim asnjë kontakt…vërtetë kaq e vështirë është? Nejse, bëhej fjalë për incidentin që ka ndodhur në Swiss Diamond në Prishtinë 13 shtator 2016, dhe sipas ty paskam një gjobë për të paguar dhe janë kujtuar mbas gjashtë vitesh. Por kanë harruar të më kontaktojnë dhe kanë vendosur të nxjerrin fletë-arrest. Edhe një herë respekte për Policinë e Kosovës për sjelljen njerëzore”, ka shkruare Noizy në Instagram.

Përndryshe, reperi nga Shqipëria erdhi për vizitë në Kosovë, ngase ishte angazhuar për t’u veshur si babadimër dhe gëzuar fëmijët në Kampin e KOFR-it në Vushtrri. 

Related posts

Falsifikimi, Luiz Ejlli rrezikon deri në 4 vite burg

Xh M

Gresa reagon për herë të parë pas aksidentit të babait të saj, tregon për gjendjen e tij

Xh M

Victoria Beckham thyen këmbën pas një stërvitje në palestër

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy