Agjencia Zhurnal.mk.

Njofton Prokuroria: 83 persona të dënuar të cilët ndodhen në liri, janë të armatosur për të penguar procesin zgjedhor

Shkup, 17 tetor – Në komunikatën për media, të Prokurorisë Themelore Publike janë paraqitur parregullsi gjatë procesit të sotëm zgjedhor.

 

Një nga rastet e paraqitura është se sot në orën 9:04 paradite, Shtabi Operacional ka marrë një njoftim nga Ambasada Amerikane, duke informuar se një person nga një parti politike, një ditë më parë, u është drejtuar duke thënë se 83 persona të cilët janë dënuar në mënyrë të përsëritur për vepra penale e të cilët ndodhen në liri, kanë marrë armë zjarri për të penguar procesin zgjedhor.

Related posts

Filipçe: Me siguri do të ketë edhe dozë të tretë të vaksinës Pfizer

Redaksia

Dimitrov e krahason Ballkanin Perëndimor me një dhomë pa rrymë dhe ngrohje

D V

Bdi Gostivar: Mashtrimeve të Taravarit u vjen fundi

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More