Agjencia Zhurnal.mk.

Njihuni me risinë e fundit që do të sjellë Motorola

Prodhuesi i njohur i telefonave Motorola ka njoftuar një partneritet me GuRu Wireless Inc., një udhëheqës global në zgjidhjet adaptive, me qëllimin për të bërë karikuesit pa tela pjesë të telefonave inteligjentë Motorola.

 

Angazhimi i vazhdueshëm i Motorola për prezantimin e risive më të fundit dhe më të rëndësishme në telefonat e saj i siguron themelin e përsosur për të zhvilluar pajisjet e para që do të jenë në gjendje të ngarkojnë baterinë në ajër nga një distancë prej 1 metër, me ndihmën e GuRu’s teknologji inovative.

“Në Motorola, ne punojmë shumë për të prezantuar risi që përmirësojnë jetën e klientëve tanë. Me këtë zgjidhje, ne u sigurojmë klientëve një pasqyrë mbi lirinë dhe fleksibilitetin që ata mund të gëzojnë falë teknologjisë revolucionare të karikimit pa tel”, tha Dan Dery, nënpresident në Motorola, raporton zdnet.

GuRu RF Lensing sjell një valë të re të energjisë pa tela në pajisjet mobile. Kjo teknologji po revolucionarizon përvojën e përdoruesit dhe po na ndihmon që energjinë elektrike ta cilësojmë si një gjë të së kaluarës.

Modulet në miniaturë, të patentuar, do të mundësojnë pajisjet e karikimit nga një distancë e madhe falë transferimit të saktë të energjisë. Motorola dhe GuRu do të punojnë së bashku për të përmbushur kërkesat rigoroze të cilësisë së pajisjes Motorola, efikasitetit të energjisë dhe sigurisë.

Duke bashkëpunuar me GuRu dhe duke punuar për të sjellë energji pa tel në ajër, Motorola po ndërmerr një hap tjetër të rëndësishëm drejt shpërndarjes së teknologjisë më të zgjuar në botë.

Related posts

YouTube Shorts, një konkurrent i TikTok

D V

Apple mund të rikthejë treguesin e përqindjes së baterisë në iPhone 14 Pro

Lea Muslija

A mund të zhbllokohet Google Pixel 6A me gjurmë gishtash të paregjistruar?

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More