Agjencia Zhurnal.mk.

Amina Sadiku,një këngëtare e re,por jashtëzakonisht e talentuar dhe e suksesshme

Amina Sadiku,fjalët janë të pakta pêr ta përshkruar Aminën,një vajz e bukur,e talentuar dhe e zonja.

 

Edhe pse 14 vjeçare sukseset për Amina Sadikun nuk kanë të ndalur,në muzikë,modelizëm dhe vallëzim dhe kudo ku i jipet mundësia,Amina tregon se eshte met vërtet e suksesshme.

Ajo së fundmi ka realizuar këngën “Ike Si Ujk”,ku tekstin ka shënuar vet Amina,muzikën e ka realizuar Dj Cimi Production,ndërsa klipin Gokhan Morina.

Në festivale të ndryshme të muzikës Amina ka marrë pjesë dhe dy herë është shpërblyer me vendin e parë.

Përveç muzikës sukseset e saj janë edhe në modelizëm ku ka marrë pjesë në spektaklin e organizuar në Bullgari,që quhet “Miss Multietnik”,ku aty është shpërblyer me çmimin “Princesha e parë e Botës”,si dhe shumë evenimente të ndryshme të modës në Kosovë,ku në shumicën e tyre ka dal fituese,pra shumicën e rastev ka rrëmbyer vendin e parë.

Amina mund të quhet lirisht si vajza e sukseseve,sepse pëveç këndimit dhe modelizmit ajo sfidoi vehten edhe në vallëzim,ku dhe aty doli triumfuese,duke fituar vendin e parë.

Talente të reja dhe me plotë vullnet si Amina,i duhen secilit vend sepse do të ndiheshin gjithmonë krenarë me ta.

Amina Sadikut i urojmë shumë suksese në muzikë,modelizëm,vallëzim dhe çfarëdo profesioni që vendos të zgjedhë ajo.

Related posts

“Njerëzit më ndalojnë në rrugë”, Beniada tregon si i ndryshoi jeta pas BB VIP

D V

Zbulohet edhe një bashkëpunim, kësaj radhe bashkojnë forcat Besa Kokëdhima dhe Lyrical Son

Lea Muslija

Ministri i Kulturës: Tokën e kemi me kursim, s’mund ta përdorim pa i peshuar kostot

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More