Agjencia Zhurnal.mk.

Njihuni me gjelin që këndon deri sa i bie të fikët

Njihuni me gjelin që këndon deri sa i bie të fikët

 

Një fermer turk që zotëron një gjel që këndon më gjatë se të gjithë, deri sa “i bie të fikët”, është detyruar të anulojë turet e tij në shumë vende të botës për shkak se Turqia ka hyrë në izolim për shkak të pandemisë së koronavirusit.

28-vjeçari Okan Gokbudak, pronari i gjelit të quajtur “Baftjar” tregon se ka marrë ftesa të shumta për të parë shpendin e tij edhe nga të emisione njohura si “Heart Breakfast”.

“Producentët e shfaqjes më kontaktuan në fund të prillit, dhe më thanë se duan ta përfshijnë gjelin tim Baftjar në shfaqje. Kjo është diçka e mrekullueshme dhe për këtë gjë na ftuan në Angli”, tregon Okan.

Related posts

Çfarë është ajo? Artisti francez krijon një varkë që duket si një shkëmb

D V

Kënde të pabesueshme lojërash për fëmijë – sa kanë ndryshuar ato ndër vite?

Redaksia

Shitet për 6.88 milionë euro qilimi i shekullit XVI-të

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More