Agjencia Zhurnal.mk.

Njihuni me 17 vjeçarin e grupmoshave të Kosovës, qendërmbrojtësin tejet perspektiv kosovar

Një nga mbrojtësit më perspektivë në futbollin e Kosovës është 17 vjeçari Blerjon Avdimetaj.

Mbrojtësi i Besës së Pejës po e përfaqëson Kosovën me sukses tek grupmoshat U19.

Shtatgjatë dhe tejet i fort fizikisht, 17 vjeçari kosovar ka rënë në sytë e shumë agjentëve që e shohin me perspektiv edhe në arenën evropiane, shkruan Indeksonline.

Avdimetaj është kapiten i Kosovës U19.

Pasimet e gjata e të sakta janë një nga atutë e forta të qendërmbrojtësit kosovar.

Related posts

Ganiu: Respekt maksimal për mirëmbajtësit e rrugëve të Çairit

Xh M

Presidenti i Dukagjinit me fjalë të mëdha e konfirmon Dallkun: Të lumtur e të zhgënjyer së bashku, asnjëherë nuk dorëzohemi

Redaksia

Koment: Pendarovski si duket paralajmëroi se nuk dëshiron edhe më tej të jetë vetëm “mbretëreshë angleze”

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More