Agjencia Zhurnal.mk.

Njësia Speciale është nisur drejt Mitrovicës së Veriut

Pas zhvillimeve të fundit në veri të Kosovës, raportohet se Njësia Speciale e Kosovës është nisur drejt Mitrovicës veriore.

 

Në pamje të publikuara në disa media shihet komvoji i veturave të blinduara të Njësisë Speciale, media të cilat raportojnë se këto vetura po shkojnë drejt veriut.

Metro ka dërguar pyetje në Polici dhe është në pritje të informacioneve.

Lista Serbe ka bërë sot të ditur se kanë vendosur që të largohen nga të gjitha institucionet politike në Kosovë.

Kjo është bërë e ditur pas takimit të përfaqësuesve politikë të serbëve të veriut të Kosovës në Zveçan.

Related posts

Nëntë mujori i Qeverisë, Kurti: Nuk heqim dorë nga ndryshimi që kemi filluar

D V

Zyrtarë të lartë në Kosovë me nga pesë vende pune, vështirësi në parandalimin e konfliktit të interesit

D V

Momenti i shpërthimit të bombës në Drenas

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More