Agjencia Zhurnal.mk.

Një viktimë dhe tre të infektuar me koronavirus në Kosovë

Në Kosovë u raportua të hënën një viktimë nga koronavirusi.

 

Në raportin ditor të Ministrisë së Shëndetësisë bëhet e ditur edhe për tre raste të reja të të infektuarve.

Rastet e reja pozitive rezultuan pas testimit të 1,298 mostrave.

Në 24-orëshin paraprak, 20 pacientë u konfirmuan si të shëruar.

Aktualisht, raste aktive me koronavirus janë 438.

Fushata e vaksinimit në Kosovë ka nisur në muajin mars.

Deri të hënën janë dhënë mbi 1.5 milion vaksina.

Numri i qytetarëve të vaksinuar plotësisht ka kaluar 703,000.

Related posts

PDK e AAK i konsiderojnë fitore zgjedhjet lokale, të bindur se qytetarët se duan qeverisjen e VV-së

Z H

Arrijnë në Kosovë 3.3 milionë fletëvotime për zgjedhjet e 17 tetorit

D V

​Linhart: Austria do ta mbështesë Kosovën për heqjen e regjimit të vizave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More