Agjencia Zhurnal.mk.

Një tjetër dhomë torture zbulohet në fshatin Pisky-Radkivski, rajoni i Kharkiv

Në fshatin Pisky-Radkivski, rajoni i Kharkiv, i cili u çlirua nga pushtuesit rusë, forcat e rendit ukrainas zbuluan një dhomë tjetër torture, të cilën pushtuesit e kishin ngritur në një bodrum.

 

Lajmi u njoftua nga Policia Kombëtare e Ukrainës.

“Një dhomë tjetër torturash e pushtuesve rusë. Pas deokupimit, policët tanë po dokumentojnë këtu krimet e luftës të ushtrisë së ‘çlirimtarëve’. Kur ushtarakët rusë hynë në fshat, ata i detyruan banorët të largoheshin nga shtëpitë e tyre dhe u vendosën vetë atje. “, thuhet në raport.

Në dhomën e zbuluar të torturës, pushtuesit i mbanin banorët vendas në kushte çnjerëzore. Njerëzit u frikësuan, u rrahën dhe u keqtrajtuan.

“Okupatorët rusë lanë pas shtëpi të plaçkitura dhe papastërti. Për më tepër, në shtëpitë ku ata jetonin, kishte ‘tela’ në dyer”, shtoi policia.

Në fund të shtatorit, një dhomë torture e ngritur nga pushtuesit rusë u zbulua në Vovchansk të çliruar të rajonit Kharkiv.

Related posts

Biden: E drejta e votës – “test i kohës”

D V

Rezultate përfundimtare nga zgjedhjet në Izrael: Fitore e Netanjahut

Xh M

Zelensky në fjalimin e tij për Ditën e Fitores: Ukraina do të fitojë kundër Rusisë, nuk do t’i japim askujt asnjë pjesë të tokës tonë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More