Agjencia Zhurnal.mk.

Një tërmet me magnitudë 4.5 të shkallë goditi Turqinë

Një tërmet me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter goditi pak më parë Turqinë. Instituti i Sizmiologjisë në Stamboll raporton se tërmeti kishte si epiqendër zonën e Antaljas në jug-perëndim të Turqisë.

Lëkundjet sapo kanë ndodhur dhe autoritetet janë duke bërë vlerësimin e dëmeve. E njëjta zonë u trondit nga një tjetër tërmet me magnitudë3.9 të shkallës Rihter disa ditë më parë.

Tërmetet janë shtuar shumë vitet e fundit në Turqi, ndërsa sizmiologët flasin për riaktivizim të dy pllakave të rrezikshme.

Related posts

Bashkimi Evropian mohon se gazi rus paguhet me rubla

Xh M

Zelenski: Erdha në Uashington për të falënderuar SHBA-në për ndihmën

Xh M

Takim i Bidenit dhe Makronit në Shtëpinë e Bardhë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More