Agjencia Zhurnal.mk.

Një termet i shqetësoi qytetarët e Dibrës, epiqendra në Shqipëri, me fuqi prej 4,8 ballësh

Dibër, 17 tetor – Sonte në orën 22:14 në rajonin e Dibrës është ndjerë një tërmet i cili i shqetësoi banorët e Dibrës, ku i njëjti u ndje fuqishëm.

 

Veçanërisht të shqetësuar ishin ata që jetojnë në katet më të larta të ndërtesave banesore.

Sipas rezultateve të para të cilat i transmetojnë mediat shqiptare epiqendra është gjashtë kilometra nga qyteti i Lezhës me fuqi prej 4,8 ballësh sipas Rihterit dhe në thellësi prej 10 kilometrash.

Tërmeti është ndjerë edhe në më shumë qytete të Shqipërisë së Fushë Krujë, Durrë, Shkodër dhe Tiranë.

Related posts

Alternativa shtynë për nesër vendimin për pjesmarje në Qeveri

Z H

Pendarovski: E pranoj qasjen e kryeministrit të ri bullgar, nuk duhet të flitet vetëm për histori

Z H

Makraduli: Kah fundi i muajit të gjitha shërbimet do të jenë në dispozicion në sportelet e Postës

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More