Agjencia Zhurnal.mk.

Një shtetase serbe është plagosur gjatë shpërthimit në Stamboll

Ministri i Punëve të Jashtme në Serbi ka njoftuar se një shtetase e Serbisë ka mbetur e plagosur nga shpërthimi i sotëm në Taksim të Serbisë. MPJ-ja serbe bën të ditur se ende nuk kanë marrë njoftim zyrtar nga autoritetet turke, por që rasti është raportuar nga turistët e tjerë nga Serbia që kanë qenë prezent në vendin e ngjarjes.

 

“Në shpërthimin e sotëm në Stamboll ka mbetur e plagosur një shtetase e jona. Bëhet fjalë për turisten Dragana Ristiq nga Nishi. Ajo është jashtë rrezikut për jetën dhe ndodhet në spital ku do të operohet sonte për shkak se është e goditur në shpatull”, ka deklaruar ai.

Related posts

Migrantët në grevë urie, disa kanë qepur gojën në Belgjikë

Redaksia

Bajdeni dhe Sholci biseduan për aksionet e ardhshme në Ukrainë

Xh M

Kryeministri Kishida: Japonia duhet të konsiderojë “ndërtimin e centraleve të reja bërthamore”

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More