Agjencia Zhurnal.mk.

Një ‘shfaqje e shkëlqyeshme’: Kështu u vlerësua gara ndërmjet Rimac Nevera kundër Porsche Taycan dhe BMW M5

Rimac Nevera nuk ndalet dhe kjo makinë është bërë një standard i ri në botën e automobilave.

 

Kjo dëshmohet edhe nga një video e publikuar nga Mat Watson, një gazetar i njohur i automobilave, përcjell Telegrafi.

Dhe kësaj radhe, siç thuhet më tej, bëhet fjalë për një garë shpejtësie midis Porsche Taycan, BMW M5 dhe Rimac Nevera.

Siç thotë ai vetë, “këto vetura nuk janë në të njëjtën klasë, por janë vetura shumë të shpejta, dhe është një shfaqje e shkëlqyeshme ku tregohet se sa fuqi ka automjeti i bërë nga Mate Rimac”. 

Related posts

Porsche 962 e rrallë është e ligjshme për rrugë dhe kushton një milion dollarë

D V

Njihuni me pesë veturat të cilat janë emëruar sipas një qyteti

D V

Shitet Toyota Land Cruiser që i përket Tom Hanks

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More