Agjencia Zhurnal.mk.

Një rast pozitiv me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar të hënën (18 tetor) se gjatë 24 orëve të fundit, nga testimi i 1.419 mostrave, është regjistruar një rast me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19.

 

Autoritetet thonë se nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sipas njoftimit 42 persona janë shëruar derisa 632 persona janë ende aktivë në koronavirus.

Prej shpërthimit të pandemisë në mars të vitit 2020, autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar mbi 160.000 raste të infektimit.

Prej tyre 2.973 persona kanë vdekur.

Related posts

Kurti falënderon personelin mjekësor dhe policët për punën gjatë pandemisë, fton qytetarët të vaksinohen

D V

Takimi i KS të OKB-së për Kosovën, merr pjesë edhe Osmani

D V

Anëtari i Vetëvendosjes: Nëse nuk fitojmë në balotazh, vendi duhet të shkoj në zgjedhje

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More