Agjencia Zhurnal.mk.

Një pjesëtar i Grupit të Kumanovës është infektuar me Covid 19, tani gjendet në spital

Shkup, 25 shtator – Televizioni Telma informon se Klinika Infektive në Shkup gjendet nën sigurim të shtuar të policisë speciale. Sipas burimeve në këtë spital është sjellur një pjesëtar i Grupit të Kumanovës. Ai është shtetas i Maqedonisë së Veriut i dënuar për përkrahje logjistike ndaj grupit.

 

Nga drejtoria e burgut kanë konfirmuar se një kumanovar i dënuar te rasti Lagja e Trimave është dërguar nga burgu i Shutkës në klinikën Nënë Tereza, sepse është infektuar me Covid dhe si pasojë ka marë pneumoni, shkruan Zhurnal.mk. Sipas drejtorisë, gjendja e tij tani është stabile.

Nuk kanë informata se si është infektuar sepse por ai ka pasur të drejtë të pranojë vizita.

Related posts

Seancë e komisionit kuvendor për mbrojtje dhe siguri

Z H

Certifikatën e vaksinimit ose PCR testin për të hyrë në Maqedoni

Redaksia

Editorial: A do ta ndryshojë kthimi i “brankovistëve” qasjen e LSDM-së ndaj shqiptarëve?

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More