Agjencia Zhurnal.mk.

Një person në Kamenicë arrestohet për krime lufte

Një person në Kamenicë është arrestuar për veprën penale “krime lufte kundër popullsisë civile”. 

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur më datë 19.06.1999.

Tutje siç thuhet në raport, i njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Krime lufte kundër popullsisë civile. Lidhur me rastin është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar dhe i njëjti pas intervistimit, me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

Related posts

Helmim me klor në një hotel në bregun e liqenit të Ohrit, shtatë persona përfundojnë në spital

Xh M

Tre të dyshuar për grabitje në një bastore

Xh M

Është zhdukur një grua nga Kumanova

Xh M