Agjencia Zhurnal.mk.

Një person në Gostivar akuzohet për shpërndarje të sëmundjes ngjitëse

Shkup, 27 tetor – Prokuroria Themelore Publike njofton se është parashtruar propozim për dënim me para ndaj një banori të Gostivarit. I njëjti akuzohet për shkelje të nenit 205, paragrafi 2 dhe 1 në Kodin Penal.

 

“I pandehuri nuk ka vepruar sipas rregullores që i është lëshuar nga organit kompetent për parandalimin e sëmundjeve ngjitëse te kafshët që mund të transmetohen te njerëzit.

Gjatë kontrollit në fermën e tij në fshatin Ribnicë të Gostivarit, zyrtarë të autorizuar nga Fakulteti i Mjekësisë Veterinare në Shkup kanë konfirmuar praninë e brucelozës te delet dhe dhitë”, njoftojnë nga Prokuroria.

Related posts

Dimitrov në takimin joformal të ministrave për çështje evropiane

Z H

Në UT u promovua gjenerata e absolventëve e vitit akademik 2020/2021

R Zh

Aksion policor në Fushë Topanë të Shkupit, arrestohen dy persona

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More