Agjencia Zhurnal.mk.

Një person ka humbur jetën, dy janë lënduar në një aksident në rrugën Prilep-Gradsko

Kavadar, 15 shkurt – Sonte në ora 17:55 në rrugën Prilep-Gradsko, është raportuar se ka ndodhur një aksident trafiku mes një automjeti transportues me gjysmërimorkio dhe një automjeti të udhëtarëve “golf” i drejtuar nga D. K. (1982) nga Prilepi, i cili në ora 19.30 është konstatuar i vdekur. Këtë informacion e kanë konfirmuar për MIA-n nga MPB-ja.

Dy persona me lëndime janë dërguar në Qendrën Klinike në Shkup. Inspektimi është duke vijuar.

Nga MPB-ja theksuan se këto janë informacionet fillestare për aksidentin.

Related posts

Aksident i rëndë në fshatin Kamjan, një i vdekur i moshës 18 vjeçare dhe një i lënduar

Xh M

Musliu: S’ka më kohë! Kuvendi duhet të angazhohet në votimin e ndryshimeve kushtetuese

Xh M

UEJL, mbledhje përkujtimore me rastin e ndarjes nga jeta Prof. Nazmi Maliqi

Xh M