Agjencia Zhurnal.mk.

Një person i armatosur hap zjarr në qendrën tregtare: 4 të vrarë në Rusi, mes tyre edhe autori

Katër persona mbetën të vrarë pas një sulmi me armë në një qendër tregtare në qytetin jugor të Rusisë, Krymsk, njoftuan sot agjencitë shtetërore ruse të lajmeve, duke cituar zbatimin e ligjit vendas dhe zyrën e prokurorit. Agjencia shtetërore e lajmeve TASS raportoi se personi i armatosur që hapi zjarr ishte mes katër të vdekurve.

 

Në rrjetet sociale është publikuar një video në të cilën shihet një person i armatosur qëllon duke ecur. Në fund të videos ai shihet duke qëlluar nga afër dikë që është i shtrirë në tokë. Agjencia e lajmeve Reuters vë në dukje, megjithatë, se origjinaliteti i videos nuk është verifikuar.

Related posts

Pamje “apokaliptike” nga Moska, rrufeja godet trafostacionin – krani bie mbi shtyllën e tensionit të lartë

Redaksia

Shtetet europiane nisin me vaksinimin e fëmijëve dhe adoleshentëve

Redaksia

“Simpoziumi për të drejtat e njeriut Kinë-BE 2022” fokusohet në teknologjinë dhe të drejtat e njeriut

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More