Agjencia Zhurnal.mk.

Një perlë automobilistike me vetëm 430 kilometra të kaluar, Lexus LFA shitet për gati një milion dollarë

Në botën e superveturave, të pakta janë ato që rrezatojnë ekskluzivitet si Lexus LFA, ikona japoneze e epokës moderne.

Edhe pse nuk fitoi menjëherë zemrat e entuziastëve të veturave pas lansimit, koha i ka dhënë Lexus LFA statusin e një perlë koleksioni, me çmime që tejkalojnë shumë vlerën e tij origjinale.

Një njësi e tillë, e lyer me një të kuqe të zbehtë, është pika kryesore e ofertës për fansat dhe koleksionistët.

I prodhuar si i 107-ti në një seri të kufizuar prej vetëm 500 automjetesh, ky Lexus LFA i vitit 2012 dallohet me ngjyrën e rrallë të kuqe, e cila i shton një prekje ekskluziviteti dhe e bën atë një yll të vërtetë në rrugë.

Pamja e tij theksohet më tej nga fellnet 20 inç dhe kapakët e verdhë të frenave, të cilat duken vizualisht mbresëlënës.

Çmimi fillestar i kësaj superveture të vitit 2012 ishte 375 mijë dollarë, por me pajisje shtesë me vlerë 12,500 dollarë, çmimi përfundimtar i shitjes ishte 393,600 dollarë, duke përfshirë të gjitha shpenzimet.

Pronari i parë, i cili e bleu atë në Teksas, mori gjithashtu një komplet ekskluziv çantash, një mbulesë veture dhe shumë shtesa të tjera, duke e bërë këtë LFA një artikull të vërtetë koleksionist.

Me vetëm 431 kilometra të kaluara deri më sot, motori i tij i fuqishëm 4.8 litra V10 nuk ka treguar ende potencialin e tij të plotë të fuqisë.

Brendësia e kësaj LFA është po aq mbresëlënëse, me lëkurë luksoze krem ​​dhe tapete kafe të errët, ndërsa një etiketë e veçantë tregon se është LFA numri 107. Brendësia pothuajse e paprekur dëshmon për përdorimin e rrallë të veturës.

Vetura iu shit pronarit të ri përmes platformës së ankandit Bring A Trailer për 890 mijë dollarë.

Related posts

Pesë arsye pse duhet të pyesim veten nëse duam vërtet një veturë automatike

Xh M

SHBA do të ndalojë importin e veturave elektrike kineze

D V

Arrin Milano – Alfa Romeo e parë elektrike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy