Agjencia Zhurnal.mk.

Një nxënës u plagos nga të shtënat me armë në një shkollë në Karolinë të Veriut

Një nxënës u plagos nga të shtënat në një shkollë të mesme në qytetin Winston-Salem të Karolinës së Veriut gjersa autoritetet policore “po kërkojnë aktivisht të dyshuarin”.

 

Të shtënat ndodhën në Shkollën e Mesme Mount Tabor në anën veriperëndimore të qytetit, tha Zyra e Sherifit të Qarkut Forsyth në Twitter.

Nxënësi i plagosur, emri i të cilit nuk u bë publik, u dërgua në një spital për trajtim dhe të gjithë studentët e tjerë janë të sigurt, tha zëdhënësja e Qarkut Forsyth Christina Howell në një mesazh me tekst për CNN.

Shkolla u bllokua pas të shtënave, njoftoi zyra e sherifit në Twitter. “Shumë shkolla të mesme në zonë janë gjithashtu të mbyllura për shkak të një kujdesi të madh. Nuk ka pasur ndonjë incident tjetër, por është jashtë një kujdesi të madh”, tha Howell.

“Ne jemi duke hetuar në mënyrë aktive atë që ndodhi dhe do të ndajmë informacionin e konfirmuar kur të jetë i disponueshëm”, tha zyra e sherifit.

Shkolla e Mesme Mount Tabor kishte më shumë se 1,400 studentë në vitin shkollor 2019-20, sipas të dhënave më të fundit të disponueshme nga qendra statistikore e Departamentit Amerikan të Arsimit.

Related posts

Shangai nis administrimin e vaksinës njëdozëshe kundër COVID-19

Z H

Xi Jinping propozon zgjerimin e bashkëpunimit me vende të EQL-së

Z H

Merkel dhe Lukashenka diskutojnë sërish në kohën e krizës me migrantë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More