Agjencia Zhurnal.mk.

Një nga aktorët me fitimet më të larta në botë – sa është pasuria neto e Tom Cruise?

Me më shumë se tre dekada të lidhur me Hollywoodin, Tom Cruise, është një nga aktorët me fitimet më të larta në botë.

Falë pjesëmarrjes së tij në filma të tillë si “Top Gun”, “Jerry Maguire”, “Born on the Fourth of July”, “Interview with the Vampire” dhe “Mission Impossible”, “Thomas Cruise Mapother IV” është një nga aktorët më të njohur sot.

Megjithëse lindi në Syracuse, New York, familja e tij emigroi në Kanada dhe ndërsa studionte në shkollën publike “Robert Hopkins”, Tom u interesua për aktrim.

Megjithatë, në atë kohë ai ishte gjithashtu gati të bëhej prift, kryesisht për shkak se ishte me bursë në Seminarin e San Franciskos, ku studioi për disa vite.

Vlen të përmendet se Tom më vonë u përjashtua nga seminari pasi ai dhe miqtë e tij u kapën duke vjedhur e duke pirë alkool.

Prej andej, Cruise vazhdoi në shkollën e mesme “Glen Ridge”, ku kreu shkollën e mesme në mundje greko-romake, por pësoi një dëmtim në gju dhe e la mënjanë sportin.

Më pas, ai vendosi të fillonte një karrierë aktrimi dhe u transferua në New York, ku punoi në restorante si kamerier.

Dhe në vitin 1981, ai mori një rol si personazh dytësor në filmin “Endless”, ku u pagua 30,000 dollarë.

Që atëherë, pasuria filloi të rritej dhe për një rol tjetër në “Risky Business” mori 75,000 dollarë, në 1983.

Megjithatë, trampolina e suksesit për Tom Cruise erdhi me rolin e tij në “Top Gun”, një film që i dha atij 13,000,000 dollarë.

Related posts

Bella Hadid mahnit në reklamat e para për Victoria’s Secret që nga ribashkimi me markën

D V

Meghan Markle shkëlqen në “NAACP Image Awards” në fustanin dhe aksesorë me vlerë mbi 10 mijë euro, bashkë me unazën e fejesës që kushton mbi 300 mijë euro

D V

Vdes ylli i “Eight Is Enough”, Adam Rich

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More