Agjencia Zhurnal.mk.

Një i vdekur nga COVID-19 dhe 41 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 2.777 testime, 41 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

 

MSH njofton se gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 1 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 198 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 160.279.

Në total numri i rasteve aktive është 1.737.

Ministria e Shëndetësisë po ashtu bën të ditur se në 24 orët e fundit janë dhënë 8.637 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.397.224 doza të vaksinës.

Deri më sot 579.622 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. /Telegrafi/

Related posts

Vrasja e trefishtë në Deçan, Qeveria ofron 20 mijë euro shpërblim për ata që mundësojnë arrestimin e autorit

D V

Voton Uran Ismaili: Pres me padurim rezultatin

D V

Në pritje të vaksinave të reja, Ministria e Shëndetësisë thotë se s’ka termine të lira deri më 6 shtator

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More