Agjencia Zhurnal.mk.

Një i vdekur nga COVID-19 dhe 25 raste pozitive në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 2.370 testime, 25 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

 

Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 362 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.033.

Në total numri i rasteve aktive është 1.335.

MSH po ashtu bën të ditur se në 24 orët e fundit janë dhënë 12.005 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.419.979 doza të vaksinës.

Deri më sot 598.551 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Related posts

Lista Serbe ende shpreson në mbajtjen e referendumit

D V

Konfirmohen 20 raste të reja me coronavirus në Kosovë

D V

Bashkim Ramosaj: 12 fshatra të Deçanit pa ujë, duam kompani komunale

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More