Agjencia Zhurnal.mk.

Një ditë pas ultimatumit të Ramës/ Ardi Veliu mbledh shefat e komisariateve dhe zv. drejtorët e policisë. Priten ndryshime të reja

Një ditë pasi kryeministri Edi Rama e akuzoi Policinë e Shtetit në totalin e vet si të korruptuar, pa etikë para qytetarit dhe shumë herë të vënë në shërbim të bizneseve të paligjshme dhe vendosi afatin 100 ditor për të bërë shembuj konkret, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka thirrur këtë të premte në mbledhje zv.drejtorët e policisë.

 

Sipas News24, në këtë takim janë të pranishëm edhe shefat e komisariateve. “Asnjë ditë më shumë, që qytetarët të marrin frymë shumë të lehtësuar, duke e parë Policinë e Shtetit në një nivel tjetër. 100 ditë. Ky është një objektiv i palëvizshëm në çdo qark”, ishte qëndrimi i prerë dhe i qartë i shefit të qeverisë.

Related posts

Përmirësimi i klimës së biznesit, Soreca takim me ministren Ibrahimaj

D V

Tryezë e rrumbullakët shqiptaro-kineze për tregtimin e prodhimeve bujqësore

Z H

EMRI/ Në kërkim për drogë, arrestohet 44-vjeçari në Vlorë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More