Agjencia Zhurnal.mk.

Një adoleshent i vrarë në sulmet e dyfishta në Jerusalem

Një 16-vjeçar është vrarë, dhe 14 persona tjerë janë plagosur në dy sulme që dyshohet të jenë kryer me bomba në një stacion autobusësh në Jerusalem, ka thënë Policia izraelite.

 

Shpërthimet kanë ndodhur në dy zona me shume qarkullim, në kohën kur njerëzit janë nisur për të shkuar në punë.

Mediat izraelite kanë thënë se adoleshenti që ka vdekur ka qenë me shtetësi izraelito-kanadeze.

Ministria izraelite për Siguri të Brendshme ka thënë në njërin prej lokacioneve se sulmi ka qenë “i llojit që nuk e kemi parë për kohë të gjatë”.

Ende asnjë grup nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

Megjithatë grupet palestineze, Hamas dhe Xhihadi Islamik, kanë përgëzuar kryesit e këtij akti, të cilit i janë referuar si “operacion”.

Related posts

Fjalët që Zelensky u tha liderëve të G7 gjatë takimit të sotëm urgjent

D V

OBSH paralajmëron: Mund të shfaqen variante të reja edhe më të rrezikshme Covid

D V

Beteja e fundit në Luhansk mund të jetë pikë kthese për fatin e Donbasit

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More