Agjencia Zhurnal.mk.

Nissan Skyline R33 GT-R u shit për 235 mijë dollarë

Veturat japoneze me performancë të lartë në treg arrijnë çmime të larta, dhe shembulli është Nissan Skyline R33.

Nissan Skyline iu dorëzua një klienti në Japoni në 1995, dhe tani duket sikur ishte mbështjellë me leshi pambuku gjatë gjithë kohës.

GT-R ka qenë gjithmonë tërheqës për akorduesit, por kopja në fotografi ka ruajtur gjendjen e tij origjinale ose të fabrikës.

Trupi është pikturuar me ngjyrë vjollce të errtë dhe duket sikur sapo ka dalë nga fabrika. Pjesa e brendshme gri me dy ton është gjithashtu në gjendje perfekte, dhe makina mundësohet nga një motor 2.6 litra me dy turbo 6-cilindra që zhvillon 276 kuaj/fuqi dhe 367 Nm çift rrotullues.

Njësia është gjithashtu në gjendje të përsosur, ndërsa ndarja e motorit përmban edhe të gjitha etiketat origjinale.

Nissan Skyline ka kaluar pak më shumë se 46 mijë kilometra gjersa pronari i ri ka lënë mënjanë 235 mijë dollarë. /Telegrafi/

Related posts

“Ajër i kondicionuar” në veturë: Cila është temperatura ideale për vozitje?

D V

Dodge me një veturë të çuditshme për VIP

D V

Pronari kroat i Bugatti Rimac ofron 1000 euro për këdo që i rekomandon një punëtor të mirë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More