Agjencia Zhurnal.mk.

Nisen dy avionë të tjerë me afganë drejt Shqipërisë. Ja kur mbërrijnë dhe ku do strehohen

Pas grupit të parë me 121 afganë, dy avionë pritet të mbërrijnë mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Këtë e ka bërë të ditur Ministria e Jashtme përmes një njoftimi për mediat.

 

Avioni i parë nga Kabuli me qytetarë afganë pritet të mbërrijnë pak para mesnatës dhe më pas pritet dhe më pas avionic i dytë.

Pasagjerët do të priten në pistën e aeroportit të Rinasit nga Ministrja e Punëve të Jashtme Olta Xhaçka.

“Gjatë mbrëmjes së sotme priten të mbërrijnë në Tiranë dy fluturime të tjera me qytetarë afganë. Avioni i parë nga Kabuli pritet të mbërrijë pak para mesnatës e pas tij edhe avioni i dytë. Pasagjerët do të priten në pistë nga Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka. Me uljen në pistën e Rinasit do ju bëhen me dije detaje të tjera”, thuhet në njoftimin e Ministrisë.

Kujtojmë se këtë të premte në vendin tonë mbërriti grupi i parë me 121 afganë të cilët aktualisht janë të akomoduar në “Prestige Resort” në Durrës.

Ky kontigjent pritet të sistemohet edhe në konvikte.

Related posts

Tjetër risi nga DPSHTRR, Gonxhja jep lajmin: Leximi i odometrit tashmë përfshihet në Certifikatën e Kontrollit Teknik të mjeteve rrugore

D V

COVID 19/ 37 raste të reja dhe asnjë humbje jete në vend

D V

Berisha: “Ballkani i Hapur” kërcënon ekzistencën e Kosovës – Tirana është kthyer në vasal të Beogradit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More