Agjencia Zhurnal.mk.

Nis Samiti i Berlinit, Scholz: Le ta kryejmë normalizimin Kosovë-Serbi

Në Berlin të Gjermanisë, ka nisur të mbahet takimi ndërmjet përfaqësuesve të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor.

 

Kancelari gjerman i cili është edhe udhëheqës i këtij samiti, Olaf Scholz, ka bërë thirrje që ta kryhet normalizimi i raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Related posts

SBASHK-u i jep 15 ditë afat Qeverisë Kurti, para grevës së përgjithshme

Z.H

Abdixhiku takon kandidatët për kryetar komunash: Vullneti dhe vizioni për fitore dhe rikthimin e madh është pika që na bashkon

D V

Në Bruksel mbahet takimi i Këshillit për MSA-në

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More