Agjencia Zhurnal.mk.

Nis punën Komisioni Ekzekutiv për Shëndetësi

Komisioni Ekzekutiv për Shëndetësi, ka mbajtur mbledhjen e parë pas formimit nga ana e Qeverisë së Kosovës, raporton Ekonomia Online.

 

Këtë Komision, e udhëheq kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ndërsa anëtarë janë ministra të kabinetit qeveritarë dhe përfaqësues nga institucionet shëndetësore.

Ky Komision, u kritikua nga opozita, me ç’rast e konsideruan si “ministri nën hije”.

Related posts

Ankohen pushuesit kosovarë: Një restorant në Shëngjin na vendosi këngë serbe

Xh M

Sindikata e Pavarur e Judikaturës nuk e përkrah grevën e administratës, me arsyetimin se është e njëanshme

D V

Vushtrri: Numërohen mbi 40% të votave, PDK në avantazh

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More