Agjencia Zhurnal.mk.

Nis gjykimi ndaj Gucatit dhe Haradinajt, dëshmitarja Pumper vazhdon dëshminë e saj

Ka nisur vazhdimi i seancës gjyqësore ndaj krerëve të OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj dhe Hysni Gucatit.

 

Edhe sot dëshminë e saj do ta vazhdoj dëshmitarja e ZPS-së, Zdenka Pumper.

Mbrojtja e Haradinajt është duke i parashtruar pyetje.

Hysni Gucati, së bashku me Nasim Haradinajn, po akuzohen për vepra penale kundër administrimit të drejtësisë, konkretisht për pengim të personave zyrtarë në kryerjen e detyrave zyrtare, për frikësim të dëshmitarëve, për hakmarrje dhe për shkelje të fshehtësisë së procedurës.

KËTU mund ta ndiqni live seancën.

Related posts

Qeveria e Kosovës: Iniciativa e Novi Sadit nuk e ka miratimin tonë

D V

Lista Serbe reagon pas rezolutës për Srebrenicën: Cënon marrëdhëniet ndëretnike në rajon

N E

Shpërfaqen pakënaqësitë, çfarë po ndodhë me Listën “Guxo”?

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More