Agjencia Zhurnal.mk.

Nikollovski dha dorëheqje nga funksioni sekretar i përgjithshëm i LSDM-së

Shkup, 27 dhjetor – Zëvendëskryeministri për Luftë Kundër Korrupsionit dhe Krimit, Zhvillim të Qëndrueshëm dhe Resurse Njerëzore Lipço Nikollovski sot dha dorëheqje me shkrim  nga funksioni sekretar i përgjithshëm i LSDM-së. Ai i shprehu falënderim të veçantë ish-kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaevit dhe të gjithë anëtarëve të partisë.

 

“Sot LSDM-ja është partia më e madhe, më moderne, më e digjitalizuar, më dinamike evropiane. Pas 18 viteve, LSDM-ja dhe koalicioni fituan në zgjedhjet parlamentare vitin e kaluar. Kryetarit Kovaçevski dhe udhëheqësisë së re u dëshiroj shumë  pjekuri, unitet, angazhim dhe ruajtjen e vlerave. Me këtë lë mundësi për zgjedhjen e sekretarit të ri të përgjithshëm sipas konceptit të kryetarit Kovaçevski”, qëndron mes tjerash në dorëheqjen me shkrim të Nikollovskit dorëzuar LSDM-së.

Paraprakisht edhe ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski u tërhoq nga funksioni nënkryetar i partisë, duke paralajmëruar se nuk ka për qëllim të jetë pjesë e udhëheqësisë së re.

Këshilli Qendror i LSDM-së sonte në seancë duhet të marrë vendimet përfundimtare për atë si do  jetë kryesia e re e partisë.

Related posts

Presidenti Pendarovski e ka nënshkruar Deklaratën për fëmijë, të rinj dhe aksion klimatik

D V

Në pranga dy persona për blerje të votave në Shkup

D V

Zaev – Radev: Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria së bashku janë në pikëllim për viktimat nga aksidenti i autobusit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More