Agjencia Zhurnal.mk.

Nikollovski: “Ballkani i Hapur” ka disa pikëpyetje

Shkup, 21 dhjetor – Kryetari i Këshillit Nacional për Eurointegrime, Aleksandar Nikollovski i cili po ashtu është edhe nënkryetar i OBRM-PDUKM-së, gjatë debatit të sotëm në Kuvend theksoi se po keqpërdoret procesit i aderimit të vendit në BE nga qeveria.

“Ai proces keqpërdoret vazhdimisht me qëllim që disa struktura të caktuara politike të mbesin në pushtet, por edhe të hapen procese të reja si “Ballkani i Hapur” që përmbajnë shumë pikëpyetje e që s’ka përgjigje dhe kanë të bëjnë me të ardhmen e shtetit dhe rajonit”, u shpreh Nikollovski.

Në lidhje me kontestin me Bullgarinë, Nikollovski theksoi se ka përshtypje se nuk presion më të madh ndaj Bullgarisë. Sipas tij, ka vetëm presin deklarativ.

“Mund të pajtohem me Dimitrovin se çdo zgjidhje me Bullgarinë duhet të kalojë në Kuvendin e Maqedonisë”, tha Nikollovski.

Related posts

Kaos në Bogorodicë: Kolona e gjatë 11 kilometra për të hyrë në Greqi

Xh M

Shkupi sot vendi i 10 më i ndotur në botë

Z.H

Kovaçevski: Nuk e ndaj kuadrin në të vjetër dhe të rinj, partia është e hapur për të gjithë që mund të japin kontributin e tyre

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More