Agjencia Zhurnal.mk.

Nico dhe Gavi me kontrata profesionale te Barcelona qysh në janar

Çështjet e Barcelonës jashtë fushës këtë sezon duket se nuk mbarojnë kurrë, megjithëse një nga më të fundit duket se ka një zgjidhje mjaft të lehtë, me Gavin dhe Nicon që pritet të kenë kontrata me ekipin e parë deri në janar.

 

Rregullat e La Liga Santander thonë se duhet të ketë shtatë lojtarë të ekipit të parë në fushë në çdo lojë vendase, por Los Cules e kanë pasur të vështirë ta bëjnë këtë me numrin e lëndimeve.

Këto lëndime kanë rritur përdorimin e talentëve të La Masia, dhe Xavi e ka pasur të vështirë të krijojë një formacion fillestar, i cili ka shtatë titullarë kryesorë në të.

Departamenti i sportit në Camp Nou beson se ata kanë gjetur një zgjidhje për problemin, dhe kjo është promovimi i Nico dhe Gavi në kontratat e ekipit të parë, kështu që ata llogariten në shtatë lojtarët e moshuar që duhet të përdoren nga Xavi.

Është diçka që do të ndodhte gjithsesi me të dy mesfushorët plotësisht pjesë e dinamikës së ekipit të parë në Barcelonë në sezonin 2021/22, dhe ata zakonisht luajnë si titullarë, kështu që kjo thjesht do të nënkuptonte se ata mund të luheshin në të njëjtin formacion si Abde Ezzalzouli, Ferran Jutgla dhe Alejandro Balde. 

Related posts

Me situatën aktuale, Barca nuk mund të bëjë transferime në janar

D V

Barcelona heq dorë nga Sanches, shkak çmimi i lartë

D V

Shqipëri-Andorra, formacioni i ndërtuar nga fillimi, në sulm i besohet dyshes Uzuni-Seferi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More